Flashback CZ

Chcete se dozvídat důležité věci e-mailem? Nechte nám na sebe kontakt!

-->

WP_20151101_006Kapela Flashback vznikla v roce 2004 spontánním odchodem zakládajících členů ze svých původních kapel, ať už chtěným, či vynuceným. Od počátku doposud, prošlo kapelou několik skvělých muzikantů. Ať už to byl vynikající houslista Michal Vejlupek, mandolinista Peter Nožina, houslista Martin Nigrýn, basista Jan Šavel nebo banjista Pavel Bařina (Kolben). Skupina za dobu svého trvání vydala dva demosnímky, (Něvěřím náhodám – 2005 a Flashback 33,3% – 2007) a v současné době připravuje tolik očekávanou „velkou“ desku. Flashback postavil svůj původní repertoár na osvědčené základně skladeb skupiny Lonesome river band s texty Vládi Jelínka. Repertoár začaly později doplňovat vlastní melodie s texty Petra Kůse a v současné době s texty výhradně od naší, téměř dvorní textařky Lenky Thimové. Po téměř dvouleté pauze, se do kapely vrátil banjista Ondřej Peths. Vojtu Honzíka na postu dobristy a zpěváka vystřídal skvělý muzikant Darek Houška a bezpražcovou basovou kytaru jistou rukou ovládá Pavel Hudy. Flashback se v současné době drží svého zajetého trendu a zpívá až na pár vyjímek výhradně česky.

 

Jan Kejval (KYTARA + ZPĚV) – V roce 1985 se seznamuje s tehdy začínajícím banjistou Vláďou Jelínkem. Vláďa bydlel ve vedlejším  domě a jeho sklepní atelier se na pár let proměnil ve zkušebnu a zároveň líheň mnoha skvělých muzikantů. „Aťasem“ jak se tomuhle doupěti přezdívalo, prošli bratři Jahodové, Martin Kohout, Petr Třebický, Tomáš Tichý, Marek Dráb – Špek a  spousta dalších.635608933845199245 V Aťasu zakládá společně s Vláďou skupinu Diamant a později Pražskou Čtvrť. V průběhu devadesátých let, spíše okrajově spolupracuje na několika hudebních projektech i když sám, hudebně víceméně stagnuje. Začátkem roku 2004 se po delší hudební pauze vrací na bluegrassovou scénu a vyhrává konkurz na kytaristu ve skupině Fámy legendárního mandolínisty, textaře a vůbec skvělého muzikanta, pana Petra Kůse. Zhruba po roce opouští skupinu Fámy a společně s banjistou Ondrou Pethsem zakládá skupinu Flashback, kde působí dodnes. V současné době hraje na kytaru Martin D-28, kterou do skvělého stavu uvedl mistr Ondřej Holoubek. Používá velmi tvrdá trsátka a hraje na struny D´addario EJ-117 Phosphor Bronze 13“ medium gauge.

 

 

KulíkPavel Kulišan (MANDOLÍNA + ZPĚV) – Ve svých dvanácti letech dostal od rodičů starou byť stále funkční kytaru. Na ní se pokoušel hrát věci všech možných žánrů a stylů. Bluegrass se však stal jeho srdeční záležitostí a zvítězil nad všemi ostatními. V roce 2006 byl požádán jeho dlouholetým kamarádem a dnes už letitým spoluhráčem Ondrou Měsícem Pethsem, zda by nechtěl  přesedlat na menší ale pro mnohé uši protivnější nástroj. Netuše Ondrových záměrů souhlasil a o dva měsíce později se stává právoplatným členem Plzeňské bluegrassové kapely Regress. V roce 2008 dostává nabídku na působení v kapele Flashback. Tím jeho vystupování v Regressu končí a začíná se plně věnovat jen Flashbacku, který ho na dlouhá léta zcela pohlcuje a stává se jeho jak on říká druhým miminkem. Hraje na mistrovsky zpracovaný nástroj od světově uznávaného výrobce a tím není nikdo jiný než Jarda Průcha.Tento nástroj rozeznívají struny značky GHS Bright Bronze a trsátka Dunlop Sculptet Plectra1,4 mm. O ozvučení se stará mikrofon Samson C05.

 

 

 

Jiří Otradovec (BANJO) – V 6 letech začal hrát na kytaru pod vedením svého otce, se kterým později hrál a zpíval v benešovské country kapele PÁTÝ PIVO. V prvním ročníku střední školy začíná hrát na své první 5 strunné banjo. Objížděl všemožné sešlosti a jamy, kde sbíral zkušenosti od zkušených, ale i známých muzikantů. V roce 2008 si nechává na zakázku postavit banjo zn. ROLLS od Zdeňka Roha ( na které hraje doposud). V témže roce začíná hrát na banjo, el. kytaru a zpívat s benešovskou country-rockovou kapelou SKLEPMISTŘI. Hrál na různých slavnostech, večírcích, svatbách, plesech a zábavách a živil se muzikou až do svého odchodu v roce 2010. Pak končí s muzikou a věnuje se rodině. Na jaře roku 2012 se vrací k muzice a začíná hrát na banjo s kapelou K.O. z Týnce nad Sázavou. Kapela hraje bluegrass, country a irish music. Na jaře 2017 se po dohodě stává plnohodnotným členem a zároveň novým Banjistou skupiny Flashback.

 

Pája1

Pavel Hudy ( Baskytara + ZPĚV) – V roce 1988  absolvuje denní studium na teplické  konzervatoři – obor kontrabas. Skvělý hudební teoretik a vůbec „opravdový“ muzikant po všech stránkách. Působil v mnoha hudebních seskupeních a to nejen na poli bluegrassu, ale také swingových a jazzových projektech. Svého času také jako člen symfonického orchestru. V současné době aktivně působí ve skupině Bluetet s jeho domovskou skupinou je právě Flashback. Pája  ve Flashbacku hraje na bezpražcovou basovou kytaru.

 

 

 

 

Darek Houška – Po dlouholetém mlácení do kytary na trampech a v různých kulturních občerstvovacích podnicích od třetí cenovky výše, zaslechl líbezný Králův Dvůr8zvuk dobra v hospodě U Supa. Za pracně uspořeného ,,Masaryka´´ si pořídil něco jako dobro a po pilném cvičení na tento přístroj se ho ujala kapela Imperial. Pak přišlo druhé dobro od Štěpána Holoubka. S příchodem nového nástroje se dostavila i další chuť do cvičení. Na podzim 2005 odchází z Imperialu do skupiny Wyrton z Ronova nad Doubravou, se kterou  strávil  krásné tři roky. Osloven Petrem Samem Hrubým a jeho kapelou All Bells & Whistles, která se začínala formovat, veškeré své snažení namířil na zvonky a píšťaly. Tahle sestava vystupovala i v zahraničí (Skotsko, Rakousko). V červenci roku 2010 hrál s All Bells & Whistles naposled. V září 2010 posbíral několik nudících se muzikantů (Jirka Bok, Lukáš Mayer a Pepa Plecitý) a zakládá skupinu s nezaměnitelnými vokály Abalone. Roku 2015 kejve Honzovi Kejvalovi na nabídku obohatit kapelu Flashback. Hraje na dobro Scheerhorn, škube struny D´addario EJ 42 a okusuje prstýnky Propik a Golden Gate.